Ośrodek Pomocy Społecznej w Obornikach ponownie nagrodzony

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 października 2019

Logo

 

W lipcu 2019 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie oraz Uniwersytet Szczeciński ogłosiły ogólnopolski konkurs „Projekt socjalny dla rodziny” organizowany w ramach projektu „Nowe specjalności II stopnia specjalizacja w zawodzie pracownik socjalny odpowiedzią na nowe wyzwania”.

Celem konkursu było wyłonienie zrealizowanych w ośrodkach pomocy społecznej w latach 2016 - 2017, projektów socjalnych, w których działania były ukierunkowane na wzmocnienie i wsparcie rodziny w jej drodze do odzyskania poczucia własnej wartości i niezależności.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Hanna Kniat Szymańska rekomendowała do konkursu 3 projekty, które realizowane były na terenie Gminy Oborniki.

W wyniku oceny I etapu konkursu Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu bardzo wysoko ocenił 2 ze zgłoszonych projektów i przekazał do II etapu konkursu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, które w finale nagrodziło 16 najlepszych projektów z całej Polski.

Wśród najlepiej ocenionych i nagrodzonych przez ministerstwo znalazły się aż 2 projekty Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach autorstwa: Aldony Pawlik „Ramię w ramię” oraz Lidii Burzak i Pawła Kopniewskiego „Przemocy mówimy nie!”.

Autorzy nagrodzonych projektów wraz z Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród, które nastąpi 24 października 2019 r. w auli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.