Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

29 lipca 2022

Nowy okres zasiłkowy 2022/2023

Burmistrz Obornik wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej informują, że:

Termin składania wniosków na nowy okres zasiłkowy 2022/2023 ( zasiłek rodzinny, fundusz alimentacyjny)

Od 1 lipca 2022  wyłącznie drogą elektroniczną.

(empatia, profil zaufany)

Od 1 sierpnia 2022  składanie wniosków w formie  papierowej.

 

Godziny przyjęć wniosków:

Poniedziałek:  9:00 - 16:00

Wtorek - piątek:  8:00 - 15:00

WSZYSTKIE WNIOSKI PROSZĘ SKŁADAĆ NA POKOJU 40 .

II PIĘTRO - OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ.

UL. PIŁSUDSKIEGO 76.

Czytaj więcej o: Nowy okres zasiłkowy 2022/2023
28 lipca 2022

Opaski życia dla obornickich seniorów

Teleopieka jest nowoczesnym narzędziem pozwalającym na monitorowanie stanu zdrowia osób starszych. To rozwiązanie idealnie sprawdza się szczególnie w przypadku samotnych seniorów, gdyż istnieje ryzyko, że te osoby nie otrzymają na czas pomocy w sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Jedną z form sprawowania teleopieki jest opaska na rękę, która umożliwia nawiązanie kontaktu głosowego pomiędzy ratownikiem medycznym, a pacjentem oraz pozwala na ustalenie lokalizacji obszaru przebywania seniora, a także zapewnia komfort bezpieczeństwa poprzez opcję wezwania przez niego pomocy za pośrednictwem przycisku SOS.
Wychodząc naprzeciw potrzebom obornickich seniorów, 26 lipca 2022 roku w Dziennym Domu Senior+ „Jagiellonka” odbyło się spotkanie z Członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego Panem Jackiem Bogusławskim, Burmistrzem Obornik Panem Tomaszem Szramą, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Panią Hanną Kniat-Szymańską oraz Przewodniczącym Obornickiej Rady Seniorów Panem Eugeniuszem Kierstanem. Celem tego spotkania było przekazanie seniorom opasek życia w ramach II edycji pilotażowego projektu pod nazwą „Wielkopolski System Opieki Seniora”, finansowanej ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2021-2022, realizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu w partnerstwie z gminami województwa wielkopolskiego.
W najbliższym czasie seniorzy przejdą szkolenie związane z obsługą opasek życia i nabiorą pewności, że innowacyjne technologie będą służyć i wspierać ich w potrzebie.
Czytaj więcej o: Opaski życia dla obornickich seniorów
22 lipca 2022

Uwaga na letnie upały

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ostrzega:

Administrator
Czytaj więcej o: Uwaga na letnie upały
14 lipca 2022

Wielkopolski System Opieki Seniora

Gmina Oborniki wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Obornikach przystąpi do II edycji pilotażu projektu „Wielkopolski System Opieki Seniora”, którego celem jest rozwijanie nowych form pomocy w oparciu o nowoczesne technologie.

„Opieka na odległość” jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób samotnych, zarówno tych, które korzystają z usług opiekuńczych jaki tych, u których nieprzewidywalność zmiany stanu zdrowia uzasadnia stałe monitorowanie w celu jak najszybszej reakcji, powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwie najszybszej pomocy, w tym pomocy medycznej, w ramach świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych.

Czytaj więcej o: Wielkopolski System Opieki Seniora