Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

1 grudnia 2023

Patrol św. Mikołaja (2023)

W związku z tegorocznym Patrolem św. Mikołaja - odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i przekazali maskotki, które zostaną podarowane innym dzieciom.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszej akcji i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Patrolu. Jednocześnie przypominamy, ze zbiórka upominków potrwa do 8 grudnia br.

Czytaj więcej o: Patrol św. Mikołaja (2023)
Przejdź do - 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego
21 listopada 2023

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

"Obgadują - malutcy

Wspierają - Wielcy

Pomagają - Wyjątkowi"

Autor nieznany

Czytaj więcej o: 21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego
Przejdź do - Coroczna kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych
31 października 2023

Coroczna kontrola miejsc przebywania osób bezdomnych

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wspólnie z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach, kierownikiem Ośrodka dla Osób Bezdomnych Markot w Gościejewie oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Obornikach sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych.

Niskie temperatury powietrza stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i nieporadnych życiowo. Bez źródła ciepła i możliwości ogrzania się ich sytuacja jest trudna. Policjanci by zapobiec tragediom związanym z wychłodzeniem organizmu sprawdzają miejsca ich przebywania i namawiają do korzystania z pomocy instytucji pomocowych. Wiele działania ukierunkowanych na osoby bezdomne realizowanych jest przy współpracy Straży Miejskiej, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach oraz schronisk dla osób bezdomnych. Wczoraj w trakcie wspólnych patroli kontrolowane były miejsca, gdzie w surowych pomieszczeniach, często pozbawionych tynków bezdomni próbują przetrwać zimę. W miejscach, w których nie zastano osób bezdomnych rozwieszane zostały ulotki z informacją, gdzie mogą szukać pomocy.

Do takich miejsc policjanci wracają wielokrotnie podczas pełnionej służby, sprawdzając czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Stawką jest tu ludzkie zdrowie i życie.

Policjanci apelują o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Informacje można przekazywać na nr alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji. Można także skorzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.